انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از اظهارات اخیر رئیس جمهور درباره فردوسی

اين مطلب مال قبلا است

مسئولان مراقب سخنان خود باشند

انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از اظهارات اخیر رئیس جمهور درباره

فردوسی

یکی از مراجع تقلید با انتقاد از سخنان یکی از مسئولان ارشد کشور

در مورد فرودسی گفت: مطرح کردن فرودسی به عنوان منجی اسلام ظلم بزرگی به علمای بزرگ اسلام است. به گزارش مهر، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با اشاره به سخن یکی از مسئولان، مبنی بر اینکه اسلام توسط بنی امیه و بنی عباس خراب شده بود و فردوسی آمد و مکتب پیامبر(ص) را نجات داد، اظهار داشت: این سخن، ظلم بزرگی است به علمایی که از ابتدا تا امروز به دنبال حفظ مکتب اسلام و تشیع بوده و هستند.

وی افزود: یعنی شیخ طوسی، سید مرتضی، سید رضی، شهید اول و شهید ثانی و…، که سال‌ها زندان را تحمل کرده و خونشان نیز در این راه ریخته شده است،‌ اسلام را نجات نداده‌اند و فردوسی آن را نجات داده است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه خود فردوسی نیز چنین عبارتی را تکذیب می‌کند، اظهار داشت: فردوسی گفته است که "بسی رنج بردم بدین سال سی/عجم زنده کردم بدین پارسی"؛ خود او می‌گوید که با تلاش‌های زیادی که در این سی سال متحمل شده‌ام، زبان فارسی را زنده کرده‌ام. بنابراین این که گفته می‌شود فردوسی مکتب پیامبر اسلام(ص) را نجات داده است،‌ ضدگفته او است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه مشخص نیست اینها چه هدفی دارند، تصریح کرد: برخی می‌گویند که هدف از مطرح کردن این حرف‌ها، این است که با روحانیت مبارزه کنند و نقش آن را کم‌رنگ کنند.‌ همچنین گفته می‌شود که هدفشان قرار دادن مکتب ایرانی در برابر نظام جمهوری اسلامی ایران است تا ما را از سایر کشورهای اسلامی جدا سازند.

وی تاکید کرد: در شرایطی که با بیداری اسلامی، ارتباط ما با کشورهای اسلامی بیشتر و قوی‌تر می‌شود باید دقت بیشتری داشته باشیم. خوب است که این افراد، مراقب سخنانشان باشند و بدانند که این گونه سخنان، چه آثار شومی درپی دارد.

/ 0 نظر / 17 بازدید