ساخت فیلم توهین آمیز به ساحت مقدس پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم

بسم الله الرحمن الرحیم

 

بازهم اهانت و بازهم غفلت از علل اصلی آن !

 

در روزهای اخیر بحث ساخته شدن یک فیلم بر علیه اسلام و پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله توسط افرادی خبیث و معلوم الحال، باعث برانگیخته شدن خشم مسلمانان در کشورهای اسلامی شده و

به خبر شماره یک تمام محافل اسلامی و شبکه های خبری تبدیل گردیده است. فیلمی که از نظر فنّی و هنری اصلا قابل مقایسه با فیلمهای ساخته شده در هالیوود و حتی فیلم های درجه سه ساخته شده در کشورهای عقب افتاده نیز نمی باشد، و معلوم و آشکار است که به منظور تهییج مسلمانان و برانگیخته کردن خشم ایشان ساخته شده است.

 

اما به هر حال هر آنچه باشد نشان از کمال جهل و نادانی دنیای غرب نسبت به اسلام و پیامبر اکرم صلی الله علیه واله می باشد. در این فیلم اشرف مخلوقات خاتم الانبیاء صلی الله علیه و اله به عنوان شخصی زن باز و شهوتران معرفی شده است. البته این اولین دفعه نیست که دنیای غرب ایشان را به چنین صفاتی متهم می سازند و در حقیقت این اتهام تبدیل به یک سناریوی تکراری هرساله شده است و هر سال کارتون یا فیلم و یا نقاشی را منتشر می کنند که متضمن این اتهام می باشد. مسلمانان نیز به محض اطلاع از آن به خیابان ها می ریزند و سفارت خانه ها و هرچه منسوب به دنیای غرب باشد را مورد حمله قرار می دهند.

 

اما آیا وقت آن نرسیده که از خود سوال کنیم که علت این توهین ها و اتهاماتی که قلب هر مسلمانی را جریحه دار می سازد، چیست؟ آیا تمام اتهاماتی که غربی ها بر مبنای آن فیلم می سازند از خودشان ساخته و پرداخته اند و هیچ نشانی از آن اتهامات در کتب اسلامی یافت نمی شود؟ و یا آنکه این اتهامات در کتب مسلمانان ذکر شده و غربی ها نیز بر مبنای آن مطالب مذکور در کتب خودمان علیه پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله فیلم می سازند؟

 

آیا وقت آن نرسیده که از خود سوال کنیم، پیامبری که امام صادق علیه السلام درباره ایشان فرمودند: إِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ أَدَّبَ نَبِیَّهُ فَأَحْسَنَ أَدَبَهُ فَلَمَّا أَکْمَلَ لَهُ الْأَدَبَ قَالَ- إِنَّکَ لَعَلى خُلُقٍ عَظِیم. (الکافی ج1ص266) یعنی: " همانا خداى عز و جل پیغمبرش را تربیت کرد و نیکو تربیت کرد، چون تربیت او را تکمیل نمود، فرمود: و یقیناً تو بر ملکات و سجایاى اخلاقى عظیمى قرار داری." چگونه می شود که افرادی این چنین فیلم هایی بسازند و اتهامات ناروایی به ایشان بزنند؟

 

حقیقت آن است که متاسفانه اگر کسی به دنبال درک و فهم چهره پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و صفات ایشان از کتب مخالفین شیعه و پیروان سقیفه باشد، چهره ای بسیار زشت و زننده از ایشان در ذهنش نقش می بندد. متاسفانه دنیای امروز پیامبر رحمت را به وسیله کتب مخالفین شیعه شناخته، و در نتیجه چهره ای بسیار خشن، زن باز و شهوتران از ایشان پیدا کرده است. برخی از روایات ایشان درباره پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله را در اینجا نقل می کنم. در آخر این روایات ببینید که چه تصوری از ایشان در ذهنتان نقش می بندد:

 

صحیح بخاری و صحیح مسلم از عائشه روایت کنند که گفت: ابوبکر در ایام منی بر او وارد شد و دید که دو دخترک!!! نزد وی دف می زنند و ضرب می نوازند. و پیامبر نیز خود را در جامه پوشانیده است. ابوبکر آنها را سرزنش کرد و براند و پیامبر پوشش چهره اش را پس زد و فرمود: آبوبکر! آن دو را به حال خود بگذار که ایام عید است و این روز ها روزهای منی است. (۱)

 

 

بخاری و مسلم از عایشه نقل میکنند که: دیدم پیامبر مرا با ردایش می پوشاند و من حبشی ها را که در مسجد بازی میکردند (می رقصیدند) تماشا میکردم. که عمر آنها را بازداشت و پیامبر فرمود: آنها را به حال خود بگذار! ای حبشی ها آسوده خاطر باشید! پس قدر دخترکان نورسیده بازیگوش را بدانید. (2)

 

و صحیح بخاری و صحیح مسلم در روایات دیگری از عایشه نقل کنند، که گفت: یا من از پیامبر درخواست کردم یا خود او فرمود که: آیا دوست داری تماشا کنی؟ گفتم: آری پس مرا در پشت خود قرار داد و گونه ام بر گونه اش بود که می فرمود: ای بنی ارفده (حبشی ها) ادامه دهید!! تا آنگاه که خسته شدم و فرمود: سیر شدی؟ گفتم: آری فرمود: پس برو. و در روایات دیگری گوید: حبشی ها آمدند و می رقصیدند و در روایات دیگری گوید: دوست دارم آنها را ببینم!(3)

 

در سنن ابی داوود از عایشه روایت کند که گفت: میخواهی از آنچه رسول خدا انجام داده آگاهت کنم؟ او وارد شد و به سوی مسجد خود رفت – یعنی نمازگاه خانه – و بازنگشت تا خواب بر من چیره گردید و سرما او را آزار داد, پس فرمود: نزدیک من بیا. گفتم: من در حال عادتم. فرمود: باشد, ران هایت را برهنه کن. من برهنه کردم و او گونه و سینه اش را بر آنها نهاد و من به روی او خم گشتم تا گرم شد و خوابش برد. (4)

 

مسلم و دیگر محدثان از طریق عائشه چنین روایت کردهاند: پیامبر خدا صلی الله علیه و اله در خانه من آرمیده و ساق پا و قسمتى از بالاى زانویش عریان بود !! ابوبکر از او اجازه ورود خواست. اجازه داد و در همان حال بود، و با او گفتگو کرد. بعد عمر اجازه خواست. در همان حال به او اجازه داد و با او گفتگو کرد. آنگاه عثمان اجازه خواست. پیامبر خدا صلی الله علیه واله بنشست و لباسش را جمع و جور کرد. (5)

 

در صحیح مسلم از عایشه روایت کند که گفت: من در حالت عادت گوشت استخوان را گاز می زدم و آن را به پیامبر می دادم و او دهانش را بر جای دهان من می نهاد. (6)

و نیز عایشه می گوید: پیامبر مرا که در حال عادت بودم, نیم تنه فاخر می پوشانید و از سرم کام می گرفت.(7)

 

بخاری در صحیح خودش مینویسد که ابوموسی اشعری درباره بول بسیار سختگیری میکرد و میگفت بنی اسرائیل اینگونه بودند که هر وقت به لباس یکی از آنها بول اصابت میکرد آن لباس را قیچی میکردند اما حذیفه در جوابش گفت که ای کاش ابوموسی اشعری صبر و خویشتن داری میکرد و این سختگیری ها را نمیکرد ، فقال حُذَیفَۀ لَیتَهُ أمسَکَ أَتی رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم ثُباتَۀَ قَومٍ فَبالَ قائِماً : ای کاش ابوموسی اینقدر سختگیری نمیکرد ما رسول خدا را دیدیم که آمد در مزبله دانی و ایستاده بول کرد.(8)

 

کانَ رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم سُحِرَ حَتّی کان یَری أنَّهُ یَأتِیَ النِّسَاءَ وَ لا یَأتِیهِنَّ. یعنی: رسول خدا سحر شده بود و خیال میکرد با زنان نزدیکی میکند درحالیکه این چنین نبود .(9)

 

آری این است پیامبر معرفی شده در کتب مخالفین ! پیامبری بی حیا، بی عفت، عاشق رقص و آواز دخترکان نورسیده!، زن باز و شهوت ران و بی ادبی که حتی در خیابان جلوی چشم همگان بول می کند ! و سحر می شود و در حالت سحر توهم جماع او را برمی دارد !!!

 

آیا با این تصویری که مخالفین شیعه از پیامبر اکرم صلی الله علیه واله به دنیا نمایش داده اند، انتظار داریم که غرب در مقابل فرامین اسلام و پیامبر رحمت سر تعظیم فرود آورد؟ آیا چیزی که امروز یک خبیث ملحد در آمریکا به نمایش درآورده چهره ای غیر از آن چیزی است که مخالفین در کتبشان از رسول الله صلی الله علیه و اله معرفی کرده اند؟؟؟

 

این ها سوالاتی است که اگر می خواهیم این تهمت های ناروا و فیلم ها و کاریکاتور های توهین آمیز تکرار نشوند، درباره آن ها خوب فکر کنیم. و به جای آنکه به تصویر کشندگان روایات مخالفین را توبیخ کنیم و پرچم کشور آن ها را بسوزانیم، از راویان آن روایات توهین آمیز، یعنی عائشه و عمر و ابوبکر و...لعنة الله علیهم بیزاری جوئیم و به دنیا نشان دهیم که ما از این افراد بیزاریم و تصویر ساخته و پرداخته ایشان از پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله را قبول نداریم. و پیامبر ما، پیامبر رحمت، عطوفت، مهربانی، بخشش و اخلاق است.

 

عجب از این قوم است ! که چگونه این اتهامات را به سادگی در کتب خود می خوانند و هیچ عکس العملی از خود نشان نمی دهند! ولی کسانی که آن روایات را به تصویر می کشند را به شدت محکوم می نمایند! تا زمانی که این تناقض در عملکرد مسلمانان وجود داشته باشد، باید همواره شاهد دیدن این اتهمات توسط غرب باشیم.

 

اسناد:

(1) صحیح بخاری کتاب المناقب ج۲ص۱۷۹ - و کتاب العیدین ج۱ص۱۲۳ - صحیح مسلم کتاب صلاه العیدین ج۲ص۶۰۸ -مسند احمد ج۶ص۸۴

(2) همان

(3) صحیح بخاری کتاب العیدین ج۲ص۶۰۸

(4) سنن ابی داوود 1/34

(5) مسند احمد بن حنبل 6/62 – صحیح مسلم 7/116 – مصابیح السنة 2/273 – ریاض النضرة 2/88 – تاریخ ابن کثیر 7/202.

(6) صحیح مسلم کتاب الحیض 1/245 و 246 – نسائی باب نیم خورده حائض1/23 و 53و 54و 64 – سنن ابی داوود 1/33 – مسند ابی عوانه 1/311 – سنن دارمی 1/246 – مسند احمد 6/62 و 127 و 193 و 210 – منتخب کنزالعمال 3/473.

(7) مسند احمد 6/64

(8) صحیح بخاری جلد 1 صفحه 90 حدیث 224 کتاب الوضوء باب البول عند ثباتۀ قوم

(9) صحیح بخاری ـ جلد 5 ـ صفحه 2175 ـ حدیث 5432 ـ کتاب الطبّ ـ باب هل یستخرج السحر

/ 1 نظر / 20 بازدید
samane mahdavi

سلام، دوست عزیز وبلاگ زیبایی دارید ، مطالبتون رو نگاه کردم ، جالب و البته مفید بود ، جا داره که بهتر از این بشه و حتما بهتر هم میشه ، اگه دوست داشتی یه سر به سایت ما هم بزن ، خوشحال میشم اگه به دردت بخوره ! موفق باشی [گل]